Artykuł sponsorowany

Jakie zabiegi na twarz z zakresu medycyny estetycznej można wykonywać latem?

Jakie zabiegi na twarz z zakresu medycyny estetycznej można wykonywać latem?

Lato to czas, kiedy pragniemy wyglądać pięknie i promiennie. Niektórzy z nas decydują się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, aby poprawić wygląd swojej skóry. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie zabiegi można wykonywać latem. Dowiedz się, które z nich są bezpieczne i jak dbać o swoją twarz podczas upalnych dni.

Przeczytaj również: Czy warto zrobić plastykę powiek?

Zabiegi nawilżające i odżywcze

W okresie letnim nasza skóra jest narażona na działanie słońca, wiatru i klimatyzacji, co może prowadzić do jej przesuszenia. Dlatego warto zdecydować się na zabiegi nawilżające i odżywcze, które pomogą utrzymać jej elastyczność i zdrowy wygląd. Wśród nich warto wymienić mezoterapię igłową, która polega na wprowadzeniu do skóry substancji odżywczych i nawilżających za pomocą cienkich igieł. Zabieg ten jest bezpieczny także w sezonie letnim, pod warunkiem stosowania odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej. Dlatego decydując się na niego, musisz zrezygnować z opalania.

Kwas hialuronowy

Kolejnym popularnym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej w Słubicach jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Ten naturalny składnik skóry odpowiada za jej nawilżenie i jędrność. W sezonie letnim można bez obaw korzystać z tego zabiegu, gdyż nie powoduje on nadwrażliwości na słońce ani innych niepożądanych reakcji. Warto jednak pamiętać o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej po zabiegu.

Botoks

Botoks to kolejny zabieg, który można wykonywać latem. Jest to substancja, która po iniekcji do mięśni twarzy powoduje ich rozluźnienie i tym samym wygładzenie zmarszczek mimicznych. Botoks nie wpływa na wrażliwość skóry na słońce, dlatego można go stosować również w sezonie letnim. Po zabiegu warto jednak unikać intensywnego opalania oraz korzystać z kremów z wysokim filtrem UV.

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne to zabiegi, które polegają na złuszczaniu naskórka za pomocą kwasów owocowych lub innych substancji chemicznych. W sezonie letnim warto wybierać peelingi o łagodnym działaniu, takie jak peeling mandelowy czy glikolowy. Po zabiegu skóra może być bardziej wrażliwa na słońce, dlatego ważne jest stosowanie kremów z wysokim filtrem UV oraz unikanie intensywnego opalania.

Terapia światłem LED

Terapia światłem LED to innowacyjna metoda leczenia różnych problemów skórnych, takich jak trądzik, przebarwienia czy zmarszczki. Zabieg ten polega na naświetlaniu skóry światłem o odpowiedniej długości fali, które wpływa na procesy regeneracyjne i odnowy komórkowej. Terapia światłem LED jest bezpieczna również w sezonie letnim, gdyż nie powoduje nadwrażliwości na słońce ani innych niepożądanych reakcji.

Ochrona przeciwsłoneczna po zabiegach

Ważnym aspektem dbania o skórę twarzy po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej w Słubicach jest stosowanie odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej. Należy pamiętać o regularnym nakładaniu kremów z wysokim filtrem UV oraz unikaniu intensywnego opalania. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko wystąpienia przebarwień, podrażnień czy innych niepożądanych reakcji.