Artykuł sponsorowany

Jakie soczewki kontaktowe pozwolą nam na komfortowe widzenie cały dzień?

Jakie soczewki kontaktowe pozwolą nam na komfortowe widzenie cały dzień?

Wybór idealnych soczewek kontaktowych może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza gdy zależy nam na komforcie noszenia przez cały dzień. Warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów, takich jak materiał, rodzaj soczewek czy parametry dopasowane do naszych potrzeb. W poniższym artykule przedstawiamy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru soczewek kontaktowych, aby zapewnić sobie komfortowe widzenie przez cały dzień.

Materiał soczewek kontaktowych

Materiał, z którego wykonane są soczewki kontaktowe, ma ogromne znaczenie dla komfortu ich noszenia. Obecnie na rynku dostępne są głównie soczewki wykonane z hydrożelu i silikonowego hydrożelu. Soczewki hydrożelowe są miękkie i elastyczne, co sprawia, że dobrze przylegają do powierzchni oka. Ich zaletą jest także wysoka przepuszczalność tlenu, dzięki czemu oko może oddychać. Silikonowy hydrożel to nowocześniejszy materiał, który łączy zalety hydrożelu z dodatkowymi korzyściami wynikającymi z obecności silikonu. Soczewki te charakteryzują się jeszcze większą przepuszczalnością tlenu oraz lepszym utrzymaniem nawilżenia, co przekłada się na komfort noszenia przez cały dzień.

Rodzaj soczewek kontaktowych

Wybierając soczewki kontaktowe w Katowicach, warto zwrócić uwagę na ich rodzaj. Na rynku dostępne są jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne oraz roczne soczewki. Soczewki jednodniowe są doskonałym rozwiązaniem dla osób ceniących wygodę oraz higienę, ponieważ po każdym dniu noszenia należy je wyrzucić i założyć nową parę. Soczewki dwutygodniowe i miesięczne wymagają codziennego czyszczenia i przechowywania w specjalnym płynie, ale są bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Soczewki roczne są z kolei odpowiednie dla osób, które mają stałe parametry wzroku i nie odczuwają dyskomfortu podczas noszenia soczewek przez dłuższy czas.

Parametry soczewek kontaktowych

Dobór odpowiednich parametrów soczewek kontaktowych jest kluczowy dla komfortowego widzenia przez cały dzień. Należy zwrócić uwagę na takie parametry jak krzywizna (BC), średnica (DIA) oraz moc korekcyjna (SPH). Krzywizna soczewki powinna być dobrana do kształtu rogówki, aby zapewnić właściwe przyleganie soczewki do oka. Średnica soczewki wpływa na jej pozycjonowanie na oku oraz zakres widzenia. Moc korekcyjna dobierana jest indywidualnie, w zależności od wady wzroku. Ważne jest, aby przed zakupem soczewek skonsultować się z okulistą lub optometrystą, który pomoże dobrać odpowiednie parametry.

Dopasowanie soczewek do stylu życia

Każdy z nas ma inne potrzeby i oczekiwania względem soczewek kontaktowych. Dlatego warto wybrać soczewki, które będą dopasowane do naszego stylu życia. Osoby aktywne fizycznie powinny zwrócić uwagę na soczewki o wysokiej przepuszczalności tlenu oraz utrzymaniu nawilżenia, aby uniknąć uczucia suchości oczu podczas wysiłku. Dla osób pracujących przy komputerze ważne może być zastosowanie soczewek z filtrem UV oraz funkcją nawilżającą, które pomogą zmniejszyć uczucie zmęczenia oczu.