Artykuł sponsorowany

Jak wybrać sztuczne kwiaty na Boże Narodzenie?

Jak wybrać sztuczne kwiaty na Boże Narodzenie?

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym nasze domy zamieniają się w małe oazy pełne ciepła, blasku i pięknych dekoracji. Jednym z elementów, które mogą dodać uroku i niepowtarzalnego klimatu świątecznego wystroju, są sztuczne kwiaty. Wbrew pozorom, wybór odpowiednich kompozycji może być trudniejszy, niż się wydaje. Jak więc wybrać te idealne? Oto kilka praktycznych porad.

Rodzaje sztucznych kwiatów na Boże Narodzenie

Sztuczne kwiaty na Boże Narodzenie występują w różnych formach i kształtach. Możemy wyróżnić kilka podstawowych rodzajów, takich jak stroiki, girlandy, wieńce czy pojedyncze gałązki. Stroiki to kompozycje kwiatowe, które doskonale sprawdzą się jako ozdoba na stole wigilijnym lub komodzie. Girlandy natomiast można zawiesić na drzwiach wejściowych lub oknach, a wieńce przyozdobić drzwi czy ściany. Pojedyncze gałązki świetnie sprawdzą się jako dodatek do prezentów lub dekoracja choinki.

Kolory i materiały

Wybierając sztuczne kwiaty na Boże Narodzenie, warto zwrócić uwagę na kolorystykę oraz materiały, z których są wykonane. Tradycyjne kolory świąteczne to czerwień, zieleń i złoto, ale coraz częściej możemy spotkać się także z nieco bardziej nowoczesnymi aranżacjami w odcieniach srebra, bieli czy nawet pastelowych barw. Jeśli chodzi o materiały, to warto postawić na wysoką jakość – im lepsze materiały, tym sztuczne kwiaty będą wyglądać bardziej naturalnie. Najlepiej sprawdzą się kwiaty wykonane z jedwabiu, lateksu czy pianki.

Styl aranżacji

Przed dokonaniem wyboru odpowiednich sztucznych kwiatów na Boże Narodzenie warto zastanowić się nad stylem aranżacji naszego wnętrza. Jeśli nasz dom urządzony jest w stylu klasycznym, to warto postawić na tradycyjne kompozycje z czerwonymi różami, amarylisami czy śnieżynkami. W przypadku wnętrz nowoczesnych świetnie sprawdzą się minimalistyczne dekoracje z gałązkami eukaliptusa czy srebrnymi jemiołami. Warto również pomyśleć o dodaniu do aranżacji świątecznych światełek LED, które doda blasku i ciepła całej kompozycji.

Rozmiar i ilość

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze sztucznych kwiatów na Boże Narodzenie, jest ich rozmiar oraz ilość. W przypadku stroików czy girland warto dostosować ich wielkość do wielkości pomieszczenia – w małych wnętrzach lepiej sprawdzą się mniejsze kompozycje, natomiast w przestronnych salonach możemy pozwolić sobie na większe dekoracje. Jeśli chodzi o ilość, warto pamiętać o zasadzie umiaru – zbyt duża liczba kwiatów może przytłoczyć wnętrze i sprawić, że będzie wyglądało chaotycznie.

Ochrona przed kurzem i przechowywanie

Sztuczne kwiaty na Boże Narodzenie, choć nie wymagają podlewania ani przycinania, to jednak potrzebują pewnej troski. Aby utrzymać je w dobrym stanie przez dłuższy czas, warto zadbać o regularne usuwanie kurzu za pomocą miękkiej ściereczki czy pędzelka. Przechowywać je należy w suchym i chłodnym miejscu, najlepiej w specjalnych pudełkach lub workach foliowych, które uchronią je przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz wpływem wilgoci.