Artykuł sponsorowany

Jak dbać o doczepiane włosy? Wskazówki

Jak dbać o doczepiane włosy? Wskazówki

Wprowadzenie do tematu pielęgnacji doczepianych włosów może być dla wielu kobiet nie lada wyzwaniem. Doczepiane włosy są bowiem doskonałym rozwiązaniem dla tych, które pragną cieszyć się długimi, gęstymi i zdrowo wyglądającymi pasmami. Warto jednak pamiętać, że takie włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby utrzymać ich piękny wygląd i przedłużyć żywotność. 

Mycie doczepianych włosów

Mycie doczepianych włosów jest jednym z kluczowych elementów ich pielęgnacji. Należy pamiętać, że takie włosy nie otrzymują naturalnych olejków z naszej skóry głowy, dlatego ważne jest stosowanie delikatnych szamponów i odżywek, które nie obciążą ich zbytnio. Warto wybrać produkty przeznaczone specjalnie dla doczepianych włosów lub te o łagodnym składzie, np. bez siarczanów. Mycie powinno odbywać się co 2–3 dni, a w przypadku włosów naturalnych może być to nawet raz w tygodniu. Pamiętajmy, aby nie pocierać ani nie szarpać włosów podczas mycia, a jedynie delikatnie masować skórę głowy i rozprowadzać produkt w dół pasm.

Suszenie i stylizacja doczepianych włosów

Suszenie doczepianych włosów powinno odbywać się jak najdelikatniej, aby nie uszkodzić ich struktury. Najlepiej jest pozwolić im wyschnąć naturalnie, unikając użycia gorącego powietrza z suszarki. Jeśli jednak musimy użyć suszarki, warto zainwestować w model z dyfuzorem oraz stosować niską temperaturę. Podobnie jak w przypadku suszenia, stylizacja doczepianych włosów również wymaga ostrożności. Unikajmy częstego używania prostownic czy lokówek, a jeśli już musimy sięgnąć po takie narzędzia, pamiętajmy o wcześniejszym nałożeniu termoochrony na włosy.

Czyszczenie i odżywianie doczepianych włosów

Doczepiane włosy potrzebują regularnego czyszczenia i odżywiania, aby utrzymać swój zdrowy wygląd. Warto stosować maski i odżywki przeznaczone dla doczepianych włosów, które dostarczą im niezbędnych składników odżywczych. Pamiętajmy jednak, aby unikać stosowania tłustych produktów na samej skórze głowy, gdyż może to prowadzić do osłabienia punktów mocowania doczepianych włosów. Aplikujmy odżywki i maski jedynie na długości i końcówki pasm.

Częste błędy w pielęgnacji doczepianych włosów

Warto zwrócić uwagę na typowe błędy, które mogą prowadzić do uszkodzenia doczepianych włosów. Przede wszystkim unikajmy zbyt częstego mycia, gdyż może to prowadzić do przesuszenia pasm. Ponadto, nie należy zaplatać włosów na mokro ani ściskać ich ręcznikiem – lepiej jest delikatnie odsączyć nadmiar wody i pozwolić im wyschnąć swobodnie. Ważne jest również regularne przycinanie końcówek, aby utrzymać zdrowy wygląd pasm oraz dbanie o punkty mocowania doczepianych włosów.

Podczas snu nasze włosy są narażone na pocieranie i splątanie, dlatego warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie doczepianych pasm. Najlepszym rozwiązaniem jest zaplątanie włosów w luźny warkocz lub kok, który pozwoli uniknąć ich uszkodzenia. Warto też zainwestować w jedwabistą poszewkę na poduszkę, która zmniejsza tarcie między włosami a tkaniną.